بهادری جهرمی: تغییر قیمت بنزین در دستور کار دولت نیست

به گزارش مدیرسا، سخنگوی دولت اظهار داشت: مبحث ذخیره بنزین کارت های سوخت به وضعیت عادیِ شش ماه ذخیره برگشت؛ در عین حال تغییر قیمت بنزین در دستور کار نیست.

به گزارش مدیرسا به نقل از مهر، «علی بهادری جهرمی» سخنگوی دولت امروز در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران، ضمن اشاره به کاهش سهمیه آزاد بنزین اظهار نمود: ستاد ملی کرونا در روزهای همه گیری این بیماری تصمیماتی داشت؛ مثلا منع ترددهایی وجود داشت و تغییراتی هم در وضعیت ذخیره بنزین کارت های سوخت، صورت گرفته بود.
بهادری جهرمی اضافه کرد: پس از اینکه چندین ماه است از شرایط کرونایی عبور کرده و به اوضاع عادی رسیده ایم، آن ستاد کان لم یکن شده است و مبحث ذخیره بنزین کارت های سوخت هم به وضعیت عادیِ شش ماه ذخیره برگشت؛ در عین حال تغییر قیمت بنزین در دستور کار نیست.
سخنگوی دولت اظهار نمود: بنا به پیشنهاد وزارت اقتصاد و بررسی های معاونت حقوقی ریاست جمهوری و وزارت امور خارجه، متن لایحه ای به منظور انعقاد موافقت نامه دوجانبه در زمینه کمک متقابل اداری در امور گمرگی بین ایران و اندونزی به تصویب هیات وزیران رسید که به مجلس ارسال می شود.
وی افزود: پیشنهاد دیگر وزارت اقتصاد در جهت کاهش بنگاهداری بانکها و کمک به افزایش سرعت در واگذاری اموال و سهام های غیر بانکی بانکها بود که به تصویب هیات وزیران رسید تا فرایند واگذاری مناسب این دارایی ها به بخش خصوصی تسهیل شود.

منبع: