۱۵ سال همراهی و خدمت؛ بانک شهر موفق ترین بانک خصوصی در عرصه ارزی

مدیرسا: بانک شهر به عنوان موفق ترین بانک خصوصی در عرصه ارزی، طی ۲ سال اخیر توانسته نقش تأثیرگذار و سهم بزرگی در رفع نیازهای ارزی مشتریان شبکه بانکی ایفا کند.
به گزارش مدیرسا به نقل از مهر، بانک شهر به عنوان موفق ترین بانک خصوصی در عرصه ارزی، طی ۲ سال اخیر توانسته نقش تأثیرگذار و سهم بزرگی در رفع نیازهای ارزی مشتریان شبکه بانکی ایفا کرده و رتبه دوم این حوزه در بین تمامی بانکهای کشور را از آن خود کند. “افتتاح انواع حساب های ارزی”، “صدور حواله های ارزی”، “ثبت بروات اسنادی”، “صدور انواع ضمانتنامه”، “صدور گواهی تمکن مالی”، فروش اسعار خارجی در قالب بانکی و نیمایی و از محل ارزهای صادراتی در دسترس و … قسمتی از خدمات ارائه شده از طرف شعب بانک شهر بوده که توانسته جایگاه این بانک را در مجموع کارهای ارزی کشور ارتقا دهد. این بانک طی سالهای اخیر نیز عهده دارِ مسئولیت های خطیر و متنوع، به جهتِ تسهیلِ اموراتی نظیرِ “جریانِ جابجایی ارزی کشور”، “فرآیند واردات کالا‏‏ / خدمت” و … بوده است.
تامین منابع ارزی مورد نیاز (نیکویی و نیمایی) از محلِ ارزهای عرضه شده توسط بانک مرکزی، عرضه کنندگان بزرگ بازار، صادرکنندگان بزرگ و ارز آور، صنایع فولادی و سایر ارائه دهندگانِ خدمت موصوف بمنظور اجابتِ درخواست های مشتریان معزّز بانک شهر، شاهد رشدِ قابل توجه در شبکه بانکی بوده، به نحوی که طی بازه زمانی ۲۴ ماه اخیر، فعالیت این حوزه در بخش تامین منابع ارزی برای واردات کالاهای اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی، منجر به ایجادِ سهم اصلی در تامین و فروش ارز در شبکه بانکی‏‏-نیکوئی گردیده است. همین طور نسبت به دوره های مشابه گذشته در بخش بازار ثانویه با گذر از سایر بانکهای رقیب منجر به کسب رتبه نهایی دوم شبکه ارزی کشور شده است.
بمنظور پشتیبانی از توسعه ناوگان حمل و نقل ریلی که موجب ایجاد رفاه در سطح جامعه و پیشران هوای پاک در جوامع شهری می گردد، پذیرش عاملیت فاینانس طرح ۶۳۰ دستگاه واگن متروی تهران در بانک شهر انجام گرفت و تا حالا پروسه اجرائی طرح شروع شده است.
پذیرش عاملیت فاینانس قطار شهری شهرهای تبریز و کرج بمنظور تکمیل خطوط مترو و واردات واگن نیز در دست اقدام است.
باتوجه به لزوم ایجاد هوای پاک در کلان شهرها، شهرداری تهران با عاملیت بانک شهر موفق به انعقاد قرارداد با طرف چینی شده که مقرر گردیده مشروط به گرفتن مجوزهای لازم از بانک مرکزی تامین ۱۰.۰۰۰ تاکسی انرژی نو، اتوبوس برقی (۱۲ متر)، اتوبوس CNG به طول ۱۸ متر، مینی بوس، موتور سیکلت برقی با عاملیت بانک شهر صورت گیرد

منبع: