واردات ۲۶ و نیم تن شمش طلا به کشور

مدیرسا: در ۱۱ ماهه سال جاری ۲۶ تن و ۵۳۸ کیلوگرم شمش طلا به ارزش یک میلیارد و ۷۰۷ میلیون دلار از گمرکات کشور ترخیص شده است.

به گزارش مدیرسا به نقل از گمرک ایران؛ ۲.۸۵ درصد از ارزش کل واردات به شمش طلا اختصاص داشته است که با این رقم رتبه چهارم اقلام عمده وارداتی را به خود اختصاص داد.
این گزارش درباب واردات شمش طلا به کشور در بهمن ماه سال ۱۴۰۲ می افزاید: در یک ماهه اخیر ۲ تن شمش طلا به ارزش ۱۳۱ میلیون دلار وارد کشور شد؛ این در حالیست که در زمان مشابه سال قبل واردات شمش طلا ۴۶۱ کیلوگرم و به ارزش ۲۷ میلیون دلار بوده است.
بر اساس این گزارش بیشترین میزان واردات شمش طلا در ۱۱ ماهه سال جاری به لحاظ وزن بوسیله گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) وارد شده است و این گمرک ۷۲.۱۵ درصد از وزن واردات این کالا را به خود اختصاص داد.
این گزارش حاکیست گمرک باشماق با سهم ۱۸ درصدی و گمرک تبریز با سهم ۷.۳۷ درصدی از واردات شمش طلا در ۱۱ ماهه سال جاری در رتبه دوم و سوم در میان گمرکات وارد کننده این کالا قرار گرفتند.
بنابراین گزارش هیأت دولت در آذرماه سال قبل مصوب کرد تا تسهیلاتی جهت واردات شمش طلا برقرار شود، بعد از این مصوبه، واردات شمش طلا به کشور شروع شد.