۲۳ تیرماه آخرین پرواز حجاج ۳۴ هزار و ۵۰۰ زائر در انتظار بازگشت

به گزارش مدیرسا، سخنگوی هواپیمایی ایران ایر اظهار داشت: ۳۴ هزار و ۵۰۰ نفر از زائران استانهای مختلف در تا ۲۳ تیرماه طی ۱۵۹ پرواز باقی مانده به کشور باز می گرددند.

حسام قربانعلی سخنگوی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به این که تا به امروز ۱۷۸ پرواز برنامه ای از شهر مدینه منوره به فرودگاه های داخلی ایران اعزام شده است، اظهار داشت: همین طور ۵۷ پرواز دیگر از مبدا مدینه منوره به فرودگاه های داخلی ایران باقی مانده است.
سخنگوی ایران ایر در ادامه اشاره کرد: ۵۵ پرواز برنامه ای از فرودگاه جده به سمت ایران انجام شده که در ادامه عملیات ۱۰۲ پرواز برنامه ای از فرودگاه جده صورت خواهد گرفت، بدین ترتیب در مجموعه ۲۳۳ پرواز برنامه ای از دو فرودگاه جده و مدینه به سمت کشور انجام شده و ۱۵۲ پرواز دیگر هم برای بازگشت صورت خواهد گرفت.
وی اضافه کرد: البته یک روز هم از میزان پرواز حجاج کاسته شد که روز (شنبه، ۲۳ تیرماه) آخرین پروازهای حجاج بیت الله از فرودگاه جده صورت خواهد گرفت و تا بدین لحظه ۵۳ هزار نفر از زائران به کشور بازگشتند و تنها حدود ۳۴ هزار و ۵۰۰ نفر از حجاج استانهای اصفهان، گلستان، زنجان، سیستان و بلوچستان، مازندران، هرمزگان، بندر چابهار، استان آذربایجان غربی، یزد، فارس، اردبیل و تهران برای بازگشت، باقی ماندند که طی زمان یاد شده به مقصدهای مورد نظر باز خواهند گشت.
قربانعلی اشاره کرد: تا بدین لحظه هیچ نوع مشکلی در انجام عملیات های پرواز وجود نداشت و تنها با پدیده تعجیل در فرودگاه مدینه مواجه شدیم که در ضمن این عملیات ها ۱۵ دقیقه تعجیل در پروازهای اعزامی از شهر مدینه به سمت کشور داشتیم.
وی در آخر اظهار داشت: انجام این پروازها با چالش های بسیاری روبه رو بود و در هنگام دریافت مجوز با تحریم دو شرکت هواپیمایی برای انجام پروازهای حج روبرو شدیم که با همکاری همکاران خوشبختانه پروازها با خوبی انجام شد؛ بدین سبب تعجیل در پروازهای حج پدیده پروازهای ۱۴۰۳ بود.