آغاز پانزدهمین حراج سکه از ساعت ۱۲ امروز

به گزارش مدیرسا، پانزدهمین جلسه حراج سکه طلا از ساعت ۱۲ امروز دوشنبه ۱۸ تیرماه برگزار می گردد. دارایی مبحث پانزدهمین حراج، تمام سکه، نیم سکه و ربع سکه ضرب سال ۱۳۸۶ بانک مرکزی و بدون بسته بندی است.

به گزارش‬ خبرگزاری‬ مهر، ‬بر اساس شیوه‏ نامه نحوه برگزاری حراج سکه طلا در سامانه مرکز مبادله ارز و طلای ایران مورخ ۱۰ اسفند ماه ۱۴۰۲ منتشره در تارنمای رسمی (www.ice.ir)، پانزدهمین جلسه حراج سکه طلا از ساعت ۱۳ امروز دوشنبه ۱۸ تیرماه ۱۴۰۳، انجام می شود.
این حراج از راه سامانه معاملات این مرکز به آدرس اینترنتی market.ice.ir برگزار می گردد و دارایی مبحث پانزدهمین حراج، تمام سکه، نیم سکه و ربع سکه بهار آزادی ضرب سال ۱۳۸۶ بانک مرکزی و بدون بسته بندی است.
این گزارش حاکی می باشد تابحال و در مجموع ۱۴ حراج برگزارشده جمعاً ۲۶۳ هزار و ۵۶۸ قطعه انواع سکه طلا به متقاضیان حراج تخصیص داده شده است.
حداکثر ثبت سفارش
حداکثر حجم سفارش و خرید برای هر متقاضی مجموعاً ۵ قطعه سکه است، به نحوی که میتوان ۵ قطعه ربع سکه یا ۵ قطعه نیم سکه یا ۵ قطعه تمام سکه، و یا تلفیقی از هر سه شامل تمام سکه، نیم سکه و ربع سکه باشد که جمع هر سه با هم نباید بیشتر از ۵ قطعه باشد.
متقاضیان توجه داشته باشند که در هر سفارش خود از انواع سکه، صرفا می توانند یک سفارش فعال داشته باشند؛ به این معنا که متقاضیان برای ثبت سفارش خرید هر نوع قطعه سکه، فقط یک مرتبه می توانند تعیین قیمت و تعیین تعداد سکه را انجام دهند.
شروع جلسه حراج
شروع جلسه حراج رأس ساعت ۱۲ است و بازه ثبت سفارش هم از ساعت ۱۲ الی ۱۵ خواهد بود. بازه نظارت و تخصیص هم از ساعت ۱۵ تا ۱۷ همان روز است و ساعت ۱۷ هم نتایج حراج اعلام می شود.
شیوه برگزاری حراج هم از راه ثبت سفارش و تخصیص بر اساس اولویت قیمت زمان به انجام می رسد.
جزئیات استرداد وجه
قابل توجه است که واریز وجه معاملات از راه کارت های هدیه، بن کارت، کارت اعتباری مرابحه و کارت های بانکی فاقد شماره شبا ممنوع می باشد و مسئولیت عدم استرداد وجه به عهده شخص متقاضی است.
شایان ذکر است، فرایند استرداد وجه کیف پول، برای واریز از حساب های بانک ملی ایران در همان روز درخواست انجام می پذیرد و برای سایر بانکها ظرف مدت ۴۸ ساعت به انجام می رسد.
زمان بندی تحویل سکه
متقاضیان جهت دریافت سکه، به جدول زمانی تحویل سکه توجه داشته باشند. شروع زمان تحویل بدون هزینه انبارداری سکه طلا از ۳۰ تیرماه شروع می شود و تا ۶ مردادماه ادامه خواهد داشت؛ طی این دوره فقط هزینه تحویل از جانب شعب بانک عامل دریافت می شود، هزینه تحویل ۳۰ هزار تومان به ازای هر سکه برای کل دوره خواهد بود.
اشخاصی که طی بازه زمانی ۷ مردادماه تا ۱۴ مردادماه برای دریافت سکه اقدام نمایند، علاوه بر هزینه تحویل، باید هزینه انبارداری هم پرداخت کنند. هزینه انبارداری سکه طلا ۵۰ هزار تومان در هر روز به ازای هر سکه خواهد بود و به شعبه بانک عامل پرداخت می شود؛ این هزینه شامل روزهای تعطیل هم خواهد بود.
در صورتی که اشخاص در بازه زمانی تحویل سکه مبادرت به دریافت سکه نکنند، معامله فسخ می شود و بعد از اعلام بانک عامل وجه معامله بعد از کسر کارمزد خرید و سایر هزینه های عملیاتی به کیف پول خریدار عودت داده می شود؛ در صورت انفساخ معامله به سبب عدم رجوع خریدار به شعبه انتخاب شده در سامانه جهت دریافت سکه طلا در مهلت مقرر، خریدار به مدت ۱۸۰ روز از ثبت هرگونه سفارش خرید در سامانه منع می شود.
خاطرنشان می شود؛ متقاضیان شرکت در حراج های سکه طلای سامانه معاملات مرکز مبادله ایران، می توانند طی ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز، از راه سامانه معاملات این مرکز به آدرس اینترنتی market.ice.ir، مبادرت به ثبت نام و احراز هویت کنند.

منبع: