ادامه ریزش بورس افت ۴ هزار واحدی شاخص کل

مدیرسا: مدیرسا: شاخص کل بورس در آخر معاملات امروز با افت ۴ هزار و ۲۷۸ واحدی به ۲ میلیون و ۲۱۷ هزار واحد رسید.

به گزارش مدیرسا به نقل از مهر، شاخص کل بورس در انتها معاملات امروز (سه شنبه، ۱۹ تیرماه) با افت ۴ هزار و ۲۷۸ واحدی (۴۲۷۸.۷۷) به ۲ میلیون و ۲۱۷ هزار واحد (۲، ۲۱۷، ۰۲۰.۵) رسید.
از دیگر تغییرات شاخصهای بورس میتوان به افت ۳۲۶ واحدی (۳۲۶.۷۹) شاخص کل هم وزن اشاره نمود که به ۷۰۹ هزار و ۷۰۶ واحد (۷۰۹، ۷۰۶.۵) رسیده است.
همچنین حجم معاملات امروز ۷.۷۸ میلیارد سهم بود که طی ۲۶۱، ۷۳۶ معامله دادوستد شد و ارزش کل این معاملات هم به ۵۱، ۰۳۳.۸۱۹ میلیاردریال رسید.
ارزش کل بازار بورس هم بالغ بر ۷۴، ۶۶۵، ۷۵۶.۸۹۸ میلیاردریال شد.
بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نماد معاملاتی فارس شد و در مقابل نمادهای معاملاتی شپنا، وبملت، خودرو، فولاد، شتران و بوعلی با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.
در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۳ میلیارد و ۹۲۹ میلیون ورقه به ارزش ۶۸ هزار و ۴۷۹ میلیارد تومان (۶۸، ۴۷۹.۲۳۵) در ۲۱۵ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۵۴ و احد افت کرد و در ارتفاع ۲۲ هزار و ۸۴۵ واحد (۲۲، ۸۴۵.۲۱) قرار گرفت.
در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص به نام نمادهای معاملاتی بپاس، آریا، مارون، شگویا، هرمز و زاگرس شد و در مقابل نمادهای معاملاتی آریان بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.