برای بررسی كارشناسی حادثه بوئینگ اوكراینی سازمان جهانی هواپیمایی دعوت ایران را پذیرفت

به گزارش مدیرسا سازمان جهانی هواپیمایی ( ایكائو) دعوت ایران برای عرضه نظرات كارشناسی بر مسائل مربوط به سقوط هواپیمای بوئینگ ایرلاین اوكراینی را پذیرفت.
به گزارش مدیرسا به نقل از ایسنا، سازمان جهانی هواپیماهای مسافربری (ایكائو) با انتشار اطلاعیه ای اعلام نمود كه دعوت ایران را به منظور عرضه نظرات كارشناسی و نظارت بر تحقیقات مربوط به سانحه مرگبار سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷-۸۰۰ ایرلاین اوكراین اینترنشنال كه بامداد چهارشنبه گذشته در حوالی تهران رخ داد، پذیرفته است.
طبق گزارش دوئیچه وله، ایكائو همینطور در این بیانیه خاطرنشان كرده است كه طبق قوانین و قوانین بین المللی، حق مداخله در امور مربوط به تحقیقات سوانح هوایی در سراسر جهان را دارد؛ بدین ترتیب بنا به دعوت ایران، می خواهد گروهی از كارشناسان و متخصصان هوانوردی را به كارگروه تحقیقات مربوط به سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷-۸۰۰ ایرلاین اوكراینی را اعزام كند تا نظرات كارشناسی در این مورد عرضه كنند و در تسریع و ارتقای روند تحقیقات مربوطه به آنها كمك كنند.
این سازمان مستقر در كانادا معمولا نقشی كلیدی در انجام تحقیقات سوانح هوایی ایفا نمی كند ولی همواره بر روند تحقیقات نظارت دارد و در صورت لزوم، نظرات كارشناسی، اصولی و حرفه ای به متخصصان حاضر در كارگروه تحقیقات ویژه عرضه می دهد.