افترا جدید به بریتیش ایرویز

به گزارش مدیرسا كارشناسان اخیرا اعلام نموده اند كه شركت هواپیمایی بریتیش ایرویز ۴۵ درصد بیشتر از سایر رقبای خود گاز آلاینده كربن دی اكسید تولید می كند.
به گزارش مدیرسا به نقل از ایسنا، كارشناسان و تحلیل گران فعال در موسسه تحقیقاتی Travel با همكاری تحلیل های زیست محیطی و كربنی شركت Flyzen و پس از بررسی عملكرد، عمر ناوگان و تعداد پروازهای ایرلاین های برتر و فعال در جهان اخیرا دریافته و اعلام نموده اند كه شركت هواپیمایی بریتیش ایرویز ۴۵ درصد بیشتر از رقبای خود گاز آلاینده و گلخانه ای كربن دی اكسید (CO۲) تولید، منتشر و وارد جو زمین می كند.
این در حالیست كه مقامات و مدیران این ایرلاین بریتانیایی تمامی اتهامات وارده را رد و تكذیب كرده و در این خصوص گفته اند كه آمار و ارقام جمع آوری شده توسط این موسسات تحقیقاتی نادرست و به روزرسانی نشده است.
بر طبق این گزارش كه در وب سایت انگلیسی standard آمده است، پرواز یك فروند هواپیمای متعلق به شركت بریتیش ایرویز از مبدا فرودگاه هیتروی لندن به مقصد میامی در آمریكا، حدود یك هزار و ۱۳۳ كیلوگرم كربن تولید میكند. این در واقع یك سوم بیشتر از آن مقداری ( ۸۶۱ كیلوگرم) است كه طبق تحقیقات و بررسی های قبلی برآورد، ثبت و اعلام شده است.
بریتیش ایرویز، شركت هواپیمایی حامل پرچم كشور بریتانیاست كه بدون شك یكی از بزرگترین ایرلاین های فعال در سراسر جهان به حساب می آید و هر روزه پروازهای گوناگونی به مقاصد مختلفی در كشورهای جهان دارد.