در پی اعلام وضعیت هشدار ویروس كرونا قطار و كشتی های هنگ كنگ به چین از حركت می ایستند

مدیرسا: هنگ كنگ اعلام نمود كه می خواهد بمنظور جلوگیری از شیوع ویروس كرونا، قطار سریع السیر به چین را از ۳۰ ژانویه به حالت تعلیق درآورد.
به گزارش مدیرسا به نقل از ایسنا، برمبنای تازه ترین اخبار و گزارش های انتشار یافته در رویترز، كری لم، رهبر هنگ كنگ روز سه شنبه اعلام نموده است كه بمنظور جلوگیری از انتشار و شیوع ویروس خطرناك و كشنده كرونا در چین، از تاریخ ۳۰ ژانویه، دو روز آینده، خدمات و حركت قطارهای سریع السیر هنگ كنگ به چین و بالعكس تا اطلاع ثانوی لغو شده و به حالت تعلیق درخواهد آمد.
ایشان سپس سخنان خود افزود كه حركت و فعالیت تمامی كشتی و قایق های باری و مسافری برون مرزی هنگ كنگ نیز هم زمان با گسترش نگرانی های مربوط به شیوع ویروس كرونا تعلیق خواهد شد.
پیش تر نیز بر روی پرواز هواپیماها با مقصد چین از طرف هنگ كنگ و بسیاری دیگر از مناطق، شهرها و كشورهای دیگر محدودیت های مختلفی اعمال شده بود.
هم زمان با گسترش و شیوع ویروس كشنده و خطرناك جدید موسوم به كروناویروس كه تابحال در چین منجر به كشته شدن حدود ۱۰۶ نفر شده و بالغ بر چهار هزار و ۵۰۰ نفر را نیز در شهر و كشورهای مختلف مبتلا كرده است، خیلی از كشورهای جهان به شهروندان خود آگهی داده اند كه از هرگونه سفر به چین و مناطق شرق آسیا اجتناب كنند. در همین راستا، خیلی از ایرلاین ها و هتل ها نیز در این مناطق به مسافران خود اعلام نموده اند كه می توانند بدون پرداخت هیچ هزینه و خسارتی هزینه بلیت سفر خودرا بازپس بگیرند.

منبع: