رئیس سازمان خصوصی سازی: آخرین فرصت ویرایش اطلاعات دارندگان سهام عدالت اعلام گردید

به گزارش مدیرسا رئیس سازمان خصوصی سازی از مهلت ویرایش اطلاعات سهامداران سهام عدالت كه از راه سامانه مبادرت به آزادسازی كرده اند، اطلاع داد.

به گزارش مدیرسا به نقل از بازار سرمایه، علیرضا صالح در تشریح جلسه روز گذشته ستاد سهام عدالت با صاحب نظران اقتصادی و اعضای سازمان بورس اظهار نمود: سازمان خصوصی سازی در حال انجام یک سری هماهنگی های درون سازمانی است تا افرادی که تا آخر امروز اطلاعات خویش را به سامانه سهام عدالت وارد کرده اند، تنها برای یک مرتبه بتوانند اطلاعات خویش را ویرایش کنند.
رئیس سازمان خصوصی سازی اضافه کرد: تا ساعت ۲۴ امشب هر سهام داری وارد سامانه شده و اطلاعات خویش را وارد کرده است، امکان ویرایش خواهد داشت و از فردا هر فردی اطلاعات خویش را در روش مستقیم آزادسازی تنها یک مرتبه می تواند وارد کند. از عموم مردم درخواست می نماییم دقت و بررسی لازم را پیش از ورود به سامانه انجام دهند تا گرفتار مشکلات این چنینی و باردیگر کاری ها نشویم.
آخرین جزئیات از ثبت نام جاماندگان سهام عدالت
این مقام مسئول در پاسخ به این سؤال که چه فکری به حال جاماندگان سهام عدالت شده است؟ بیان نمود: سهام عدالت در سال ۱۳۸۵ به اذن مقام معظم رهبری از بین سهام شرکت سودده کشور انتخاب شد، مشمولان سهام عدالتی که امروز بحث آزادسازی مطرح است مجموعاً ۶ دهک پایین جامعه را شامل می شدند.
صالح افزود: برای دو گروه از این دهک ها که شامل مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی بودند با ۵۰ درصد تخفیف این سهام ها صادر شد و مابقی مشمولان شامل تخفیف نشدند.
رئیس سازمان خصوصی سازی با اشاره به ارزش سهام این دو دهک ها اشاره نمود و اظهار داشت: از سال ۸۵ تا ۹۵ حدود ۵۰ درصد این سود از راه سود سهام شرکت های سرمایه پذیر انجام شد و این دو دهک دارای سهام یک میلیونی بودند. امروز افرادی که سال های ۹۵ تا ۹۸ سود سهام دریافت کرده اند مورد تعیین تکلیف سازمان خصوصی سازی قرار می گیرند.
وی در انتها ابراز کرد: بارها تاکید کرده ایم که برای ثبت نام افراد جدید هم اکنون ظرفیت قانونی وجود ندارد و نمی توانیم راجع به اضافه شدن مشمولان سهام عدالت اقدامی را انجام دهیم.
گفتنی است، در تاریخ ۹ اردیبهشت با دستور مقام معظم رهبری سهام عدالت بیشتر از ۴۹ میلیون نفر از مشمولان این سهام اجازه آزادسازی را گرفته و تابحال نزدیک به ۲ میلیون نفر نسبت به تعیین تکلیف سهام خود اقدام نموده اند.