جزئیات پرداخت تسهیلات نوسازی مسکن روستایی در خوزستان

به گزارش مدیرسا خوزستان معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی خوزستان جزئیات پرداخت تسهیلات طرح نوسازی و بهسازی مسکن در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر استان را شرح داد.

محمدحسین پناهی فر در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: مبلغ تسهیلات طرح نوسازی و بهسازی ۲۰۰ هزار واحد مسکونی کشور، در روستاها دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر سه میلیاردریال است.

وی افزود: این تسهیلات با ضمانت نامه سفته زنجیره ای (سه نفره) و سقف فردی ۲ میلیاردریال با سود سهم متقاضی ۵ درصد، پرداخت می شود.

پناهی فر خاطرنشان کرد: سازمان برنامه و بودجه کشور پرداخت یارانه سود یعنی مابه التفاوت سود تعیین شده سهم متقاضی با نرخ های مصوب شورای پول و اعتبار برای دوره مشارکت مدنی و فروش اقساطی (مجموعا به مدت ۲۰سال) و مانده مطالبات معوق شامل اصل و سود این تسهیلات را تضمین و تعهد می کند.

وی اظهار داشت: بر مبنای دستورالعمل ابلاغی بانک مرکزی، مابه التفاوت مبلغ تسهیلات ساخت مصوب شورای پول و اعتبار در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر (سه میلیارد ریال) و روستاها (دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال) پرداخت می شود.

پناهی فر اظهار نمود: برای افزایش احتمالی متقاضیان هم تمهیدات لازم را اندیشیده ایم و زمین برای متقاضیان جدید در آینده هم تأمین شده است.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان اظهار داشت: متقاضیان دریافت تسهیلات خود مالکی در شهرستان ها برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به ادارات راه و شهرسازی شهرستان رجوع کنند.