نسبت به دو ماه گذشته صورت گرفت؛ افزایش ۳۸ درصدی قیمت نفت

مدیرسا: قیمت نفت خام برنت دریای شمال همچنان میل به صعود دارد بطوریکه در پی حمله روسیه به اوکراین نسبت به دو ماه گذشته ۳۸ دلار رشد به خود دیده است.

به گزارش مدیرسا به نقل از مهر به نقل از اویل پرایس، قیمت شاخص نفت خام برنت دریای شمال امروز (۶ اسفند ماه) در بازارهای جهانی نسبت به آخرین قیمت های روز گذشته با ۱ دلار و ۹۶ سنت افزایش به ۱۰۱ دلار و ۳۳ سنت در هر بشکه رسید که نسبت به آخرین قیمت های معاملاتی روز گذشته ۲.۲۷ درصد رشد را به خود دیده است.
همچنین قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت در بازارهای جهانی با ۱ دلار ۹۲ سنت افزایش به ۹۴ دلار و ۷۳ سنت در هر بشکه رسید که نسبت به آخرین قیمت های معاملاتی روز گذشته ۲.۰۷ درصد رشد را به خود دیده است.
قیمت نفت برنت دریای شمال روز جاری نسبت به ۵ روز پیش با افزایش ۷.۹۵ درصدی یا ۷ دلار و ۴۴ سنتی روبرو شده است، همین طور قیمت این محصول نسبت به ۲۰ روز پیش با افزایش ۱۴.۸ درصدی یا ۱۲ دلار و ۴۶ سنتی و نسبت به دو ماه پیش با افزایش ۳۸.۱ درصدی یا ۲۷ دلار و ۸۱ سنتی روبرو شده است.
از طرف دیگر قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت روز جاری نسبت به ۵ روز پیش با افزایش ۵.۰۵ درصدی یا ۴ دلار و ۵۵ سنتی روبرو شده است، همین طور قیمت این محصول نسبت به ۲۰ روز پیش با افزایش ۱۰.۹ درصدی یا ۹ دلار و ۳۰ سنتی و نسبت به دو ماه پیش با افزایش ۳۵.۱۷ درصدی یا ۲۴ دلار و ۶۱ سنتی روبرو شده است.
برخی از مؤسسات بین المللی انرژی پیش بینی کرده اند قیمت نفت در پی ادامه دار بودن جنگ روسیه و اکراین به ۱۲۰ دلار در هر بشکه نیز خواهد رسید.

منبع: