سرپرست سازمان نظام مهندسی: هزینه انتخابات نظام مهندسی ۲ میلیارد تومان است

سرپرست سازمان نظام مهندسی ساختمان اظهار داشت: هزینه برگزاری نهمین دوره انتخابات شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی حدود ۲ میلیارد تومان خواهد بود و رقم ۶.۵ میلیارد تومان تهمت و افترا است.
به گزارش مدیرسا به نقل از ایسنا، حمزه شکیب در جمع خبرنگاران درمورد اخباری در خصوص هزینه ۶.۵ میلیارد تومانی برگزاری انتخابات نهمین دوره شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان که روز ۲۲ اردیبهشت ماه در جزیره کیش برگزار می گردد اظهار نمود: انتظار ما این است که تهمت و افترا نزنید، حیف است. در این انتخابات ۵۰۰ نفر شرکت ندارند و با حضور ۳۸۳ نفر برگزار می گردد.
وی تصریح کرد: در انتخابات قبلی سازمان نظام مهندسی ساختمان، اعضای هیات مدیره ها، بازرسان، شوراهای انتظامی، کمیته های چهارجانبه بعلاوه میهمانان ویژه دعوت می شدند. شاید آن موقع افراد به ۷۰۰ تا ۸۰۰ نفر می رسید. ما این دفعه گفتیم فقط اعضایی که حق رای دارند بیایند و محدود کردیم که بر این اساس ۳۸۳ نفر حضور خواهند داشت. در صورت ضرورت یک نفر اضافی هم با خودشان بیاورند.
سرپرست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با اشاره به اینکه حق عضویت ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی علی الحساب تعیین شده است اظهار داشت: این مبلغ قبلا در بودجه ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بود که سال جاری با عنایت به تورم ۴۰ درصد آنرا به ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رساندیم که علی الحساب است.
شکیب خاطرنشان کرد: هزینه برگزاری انتخابات ۲ میلیارد تومان می شود. در این هشت دوره فقط دو دوره انتخابات در تهران بوده و سایر ادوار در جاهای بی طرف برگزار شده که وابسته به هیچ استانی نباشد؛ چونکه در هر استانی انتخابات برگزار گردد امکان دارد از میزبانی، استفاده هایی صورت گیرد. همیشه مرسوم بوده در یک جایی باشد مثل منطقه آزاد باشد و عموما در کیش برگزار می شد. سال جاری هم با شرایط ویژه ای که حاکم است و وضعیتی که داریم به جهت اینکه حاشیه ها را کم نماییم، انتخابات را به کیش بردیم.
ازاین رو گزارش، انتخابات نهمین دوره شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور روز ۲۲ اریبهشت ماه ۱۴۰۱ در جزیره کیش برگزار می گردد. برگزاری اجلاس سالیانه و انتخابات در دوره های قبلی که شائبه مخارج سنگینی را ایجاد می کرد معمولاً خبرساز می شد. به صورت مثال سال ۱۳۹۷ اجلاس سالیانه سازمان نظام مهندسی ساختمان در هتل اسپیناس پالاس تهران بعنوان یکی از گرانترین هتلهای ایران با حضور حدود ۱۰۰۰ نفر برگزار شد که شایعه هزینه بیشتر از ۳ میلیارد تومانی آن (با توجه به شرایط آن دوره که هنوز اقتصاد ایران گرفتار تورم اخیر نشده بود) انتقاداتی را از جانب جامعه مهندسان کشور به همراه داشت.