بانک پاسارگاد الگوی بانکداری اسلامی ایران

مدیرسا: طبق اعلام نشریه بنکر، بانک پاسارگاد بعد از گذشت شانزده سال از تأسیس خود برای هفتمین بار موفق به کسب عنوان بانک برتر اسلامی ایران در سال ۲۰۲۲ شد.

به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، این بانک در ادامه افتخار آفرینی های خود در عرصه های داخلی و بین المللی در موفقیتی دیگر عنوان بانک برتر اسلامی ایران در سال ۲۰۲۲ را بنا بر اعلام نشریه معتبر بنکر (The Banker) کسب نمود.
بانک های اسلامی جهان در ارزیابی سالیانه این نشریه برمبنای شاخص هایی نظیر سرمایه‌ی لایه‌ی یک بانکها (Tier-۱ Capital) و تغییرات آن، میزان کل دارایی های منطبق بر شریعت، سود خالص از محل کارهای بانکداری اسلامی، نرخ بازده حقوق صاحبان سهام، نسبت هزینه به درآمدها و درصد تسهیلات غیرجاری در رابطه با عقود اسلامی مورد بررسی قرار می گیرند. همین طور معیارهایی دیگری همچون محصولات و خدمات خاص بانکها در حوزه‌ی بانکداری اسلامی، کوشش های بانک جهت توسعه ی خدمات بانکداری اسلامی برای کسب وکارهای نو، نوآوری ها و اقدامات بانک در زمینه‌ی فناوری های مالی و بانکی روز، ابتکارات بانک در زمینه های محیطی، اجتماعی و حاکمیتی و البته سرمایه گذاری های جدید برای بسط دایره‌ی خدمات در ارزیابی ها مؤثر هستند. برمبنای بررسی تمامی فاکتورهای ذکر شده توسط نشریه‌ی بنکر، بانک پاسارگاد موفق شد برای هفتمین دوره عنوان «بانک اسلامی سال ایران» را به خود اختصاص دهد.
بانک پاسارگاد قبل از این ۶ مرتبه موفق به کسب عنوان بانک برتر اسلامی ایران طی سالهای ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ و همین طور سال ۲۰۲۱ شده بود.
گفتنی است مؤسسه بنکر (The Banker) متعلق به فایننشیال تایمز، از معتبرترین مؤسسات بین المللی در حوزه‌ی بانکداری بشمار می رود و فهرستی که این نشریه از بانکهای برتر دنیا منتشر می کند، بعنوان مرجع معتبر مورد استناد فعالان اقتصادی دنیا قرار می گیرد.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

منبع: