مدیرعامل شركت آبفای كشور: ۵ درصد مشترکان تهرانی بدمصرف هستند

­ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور از کاهش ۲۲ درصدی بارندگی ها در مقایسه با میانگین بلندمدت آگاهی داد وگفت: امسال ۱۸۴ میلیمتر بارندگی داشته ایم.

به گزارش مدیرسا به نقل از صداوسیما، اتابک جعفری گفت: اکنون موجودی مخزن سدها ۲۶ و نیم میلیارد متر مکعب است، یعنی ۵۳ درصد مخزن سدهای ما پر و مابقی خالی است.
مدیر عامل آب و فاضلاب کشور با اشاره به این که با برنامه ریزی انجام شده قسمتی از بحران کم آبی جبران شده است، اما می توان با ۱۰ درصد صرفه جویی تا حدودی مشکل کم آبی را برطرف کرد، اضافه کرد: در تهران ۶۵ درصد مردم ما کم مصرف و در حد الگو مصرف می کنند و حدود ۳۵ درصد مردم هستند که بیش از الگو مصرف می کنند آن هم فقط ۵ درصد بد مصرف ها هستند.
جعفری با اشاره به این که این ۵ درصد بد مصرف ها که ۱۵ درصد آب تهران را می کنند، اظهار داشت: در صورت ادامه این روند مصرف، با قطعی آب چند ساعته جریمه می شوند.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کشور اظهار داشت: در انتقال آب و چرخه انتقال آب حدود ۲۰ درصد هدررفت داریم یعنی از ۵ و ۶ دهم میلیارد مترمکعب مصارف شهری ۲۰ درصد آنکه حدود یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون متر مکعب می شود و عدد بزرگی است. با برنامه ریزی و همکاری بخش خصوصی می توانیم این رقم را به ۱۲ تا ۱۳ درصد برسانیم.
جعفری درباب طرح های آبرسانی به روستاها کشور نیز اظهار داشت: با دستور آقای رییس جمهور و به کمک سپاه، بخش خصوصی و خیرین برنامه آبرسانی به ۱۸ هزار روستا در حال انجام می باشد و میانگین سرانه آبرسانی به روستاها حدود ۹۲ درصد در وهله اول و انشاالله همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار را در آخر دولت بتوانیم آبرسانی نماییم.