چکش کاری طرح ساماندهی بازار اجاره بهای مسکن در کمیسیون عمران

مدیرسا: سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از بررسی پیشنهادات نمایندگان درباب طرح کنترل و ساماندهی بازار اجاره بهای املاک مسکونی در نشست امروز این کمیسیون آگاهی داد.
عبدالجلال ایری در گفت و گو با ایسنا، ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در جلسه امروز کمیسیون بررسی طرح ساماندهی و کنترل اجاره بهای املاک مسکونی در دستور کار قرار داشت و با حضور مسئولان دستگاه های ذی ربط مورد بحث و بررسی قرار گرفت. با پیشنهاد نمایندگان مواردی بمنظور افزایش اثر بخشی طرح به آن افزوده شد. یکی از با اهمیت ترین موارد نظام جامع اجاره داری حرفه ای بود. این نظام به دو بخش شرکت های اجاره داری و شرکت های مدیریت و بهره برداری تقسیم می شود.
ایشان سپس اظهار نمود: شرکت های اجاره داری با خرید واحدهای مسکونی و اجاره دادن آنها یا با ساخت واحدهای مسکونی با دو شیوه استفاده از اراضی شخصی و اراضی دولتی در زمینه اجاره داری حرفه ای فعالیت خواهند کرد. یکی دیگر از موضوعات مهمی که به طرح ساماندهی و کنترل اجاره بهای املاک مسکونی اضافه می ‎شود، تسهیلات حمایتی کمک به مستاجرین نظیر وام ودیعه مسکن بوده که در سالهای اخیر با مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا به مستاجرین پرداخت می شود.
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در ادامه اشاره کرد: باتوجه به اهمیت موضوع مدیریت بازار اجاره بهای املاک مسکونی و نبود قانون جامع در این عرصه، کمیسیون عمران مجلس با حساسیت بالا با بهره گیری از ظرفیت نخبگان این طرح را دنبال خواهدنمود.

منبع: