اختتام دادن به کار کودکان و ایجاد یک اقتصاد عادلانه جهانی

مدیرسا: در سراسر جهان ۱۶۰ میلیون کودک به عنوان کودک کار مشغول کار هستند و موضوع اختتام دادن به کار کودکان یک مسئله اخلاقی است و بر معیشت نیز تأثیر می گذارد البته جامعه، کسب وکارها و دولت ها باید برای ریشه کن کردن کار کودکان با یکدیگر همکاری کنند.
به گزارش مدیرسا به نقل از ایسنا، کار کودکان تنها یک مشکل تاریخی نیست، بلکه یک معضل مداوم است. هنوز هم دسترسی کودکان را از دوران کودکی به آموزش محدود می کند، امید به زندگی آنها را کوتاه می کند و فقر را ادامه می بخشد.
سازمان بین المللی کار (ILO) یک سری آمار را فاش کرد که زنگ خطر را به صدا درآورد؛ امروزه نه فقط بیش از ۱۶۰ میلیون کودک به عنوان کودک کار هستند، بلکه برای نخستین بار از ۲۰ سال پیش، تعداد کودکان کار در جهان بالا رفته است.
کار کودکان چالشی است که زندگی اجتماعی و اقتصادی ما را تحت تأثیر قرار می دهد و ما تنها زمانی می توانیم کاملاً از آن آگاه شویم که برای آموزش تلاش نموده باشیم.
به گزارش ویفروم، بر اساس گزارش وزارت کار ایالات متحده، تا سال ۲۰۱۵، حدود ۶۵ درصد از عرضه جهانی کاکائو از غرب آفریقا بود و دو میلیون کودک در این منطقه در صنعت پرورش کاکائو مشغول به کار خطرناک بودند. از زمان انتشار این گزارش، شرکت های شکلات سازی سیستم های نظارت و اصلاح کار کودکان را برای شناسایی و جلوگیری از کار کودکان در زنجیره تامین خود پیاده سازی کرده اند و آگاهی از این پدیده به ما این امکان را می دهد که شکلات را از تولیدکنندگانی که عاری از کار کودکان هستند بخریم.
کار کودکان به سلامت جسمی و روانی کودکان لطمه می رساند و در عین حال کاهش راندمان ملموس را بر جامعه تحمیل می کند. با اختتام دادن به این استثمار کودکان، افراد بیشتری را قادر می سازیم تا آموزش ببینند، کسب وکارهای کوچک راه اندازی کنند و کارهای اقتصادی بیشتری را تقویت نماییم. به عنوان اعضای جامعه، همه ما نقشی در کمک به حذف کار کودکان و دستیابی به یک اقتصاد پویاتر و عادلانه داریم.

منبع: