رئیس كل گمرك ایران اعلام كرد؛ انجام تشریفات گمرکی خروج موقت ۷ هزار کامیون حامل تجهیزات موکب ها

به گزارش مدیرسا، رییس کل گمرک ایران اظهار داشت: بمنظور خدمت رسانی به زوار اربعین تشریفات گمرکی خروج موقت ۶ هزار و ۸۸۹ کامیون حامل تجهیزات موکب ها در مدت ۲۱ روز انجام شد.

به گزارش مدیرسا به نقل از گمرک ایران، علیرضا مقدسی اظهار داشت: برمبنای آمارهای موجود از تاریخ ۷ لغایت ۲۷ شهریور ماه امسال، از گمرکات مرزی ویژه تردد زوار و موکب داران، بیش از ۶ هزار و ۸۸۹ دستگاه کامیون حامل مواد مصرفی و تجهیزات و لوازم مواکب اربعین و بیش از ۷۰۰ دستگاه خودرو شامل اتوبوس، خودرو سواری، آمبولانس و ۴۰ دستگاه کامیون حامل تجهیزات پزشکی بصورت خروج موقت بعد از انجام تشریفات گمرکی در سریع ترین زمان ممکن از گمرکات مورد اشاره تردد کردند.
رئیس کل گمرک ایران تشریح کرد: کارکنان خدوم و وظیفه شناس گمرک در امتداد خدمات رسانی مطلوب به زوار عتبات عالیات در روزهای منتهی به اربعین حسینی بطور شبانه روزی در خدمت زوار بودند و با تلاش بی وقفه، تشریفات گمرکی مربوطه را در مرزهای تعیین شده با دقت و سرعت به انجام رساندند.
وی با اشاره به بسیج امکانات و نیروی انسانی برای خدمات رسانی به زوار عتبات عالیات در روزهای اربعین حسینی گفت: باتوجه به استقبال کم نظیر عاشقان اباعبدالله از مراسم راهپیمایی اربعین در امسال، گمرک جمهوری اسلامی با اعزام نیروها از سایر گمرکات کشور و استقرار آنها در گمرکات پرتردد همچون گمرک مرزی مهران، کوشش کرد تا زوار هنگام تردد از گمرک معطلی نداشته باشند.
مقدسی اضافه کرد: علاوه بر این با ایجاد هماهنگی و تعامل با سایر سازمان های مستقر در مرز و نمایندگان دیگر سازمان های خدمات رسان، تلاش شد تا از بروز هرگونه وقفه و مشکل در امر خدمات رسانی جلوگیری شود که با همکاری و فعالیت شبانه روزی همکاران زحمتکش، امیدواریم رضایت زوار عزیز را فراهم نموده باشیم.
وی با اشاره به اقدامات و تصمیمات اتخاذشده در ستاد اربعین گمرک برای تسهیل در تردد و خروج زوار و موکب داران از گمرکات مرزی تعیین شده شامل مهران، چزابه، شلمچه، باشماق، پیرانشهر، خسروی و سومار اظهار داشت: برای سهولت در تردد زوار و تسریع و تسهیل در خروج موقت کامیون های حامل مواکب و مواد مصرفی از گمرکات مرزی، تمامی تشریفات گمرکی مربوطه با همکاری و تلاش گمرکات استانی در مراکز استانها انجام گرفت که همین مورد سبب شد تا تردد در گمرکات مرزی با سهولت بیشتری صورت گیرد.
به گفته این مقام مسئول در وزارت اقتصاد، ۲ گمرک میرجاوه و دوغارون نیز به زوار اتباع دیگر کشورها که در پیاده روی اربعین حسینی شرکت کردند، تسهیلات و خدمات لازم را ارائه دادند.
مقدسی ضمن قدردانی از زحمات همه کارکنان گمرکات مرزی، ستادی و گمرکات اجرائی کشور در روزهای برگزاری مراسم اربعین امسال، همین طور از آمادگی کامل گمرک برای خدمات رسانی به همه زوار در هنگام بازگشت به کشور آگاهی داد و ابراز امیدواری کرد: با تامین امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی لازم، گمرک بتواند در آینده خدمات بهتری به زوار عتبات عالیات ارائه نماید.

منبع: