صمت در هفته ای كه گذشت؛ عوامل گرانی سکه

به گزارش مدیرسا، اعلام عوامل گرانی سکه، زیان انباشته ۷۹ هزار میلیارد تومانی خودروسازان، صادرات ۲.۲ میلیارد دلاری فولاد و آمادگی برای تحویل ۱۰ هزار خودرو به جانبازان همچون اخبار مهم این هفته حوزه صمت بود.

به گزارش مدیرسا به نقل از مهر، اعلام عوامل گرانی سکه و طلا، تسهیل اعطای اینماد به واحدهای صنفی بدون احتیاج به پروانه کسب مجازی، زیان انباشته ۷۹ هزار میلیارد تومانی خودروسازان، صادرات ۲.۲ میلیارد دلاری فولاد و آمادگی وزارت صمت برای تحویل ۱۰ هزار خودرو به جانبازان همچون اخبار مهم این هفته حوزه صنعت، معدن و تجارت بود.
عوامل گرانی سکه و طلا
محمد کشتی آرای نایب رییس سابق اتحادیه طلا و جواهر به مهر اظهار داشت: افزایش نرخ ارز و افزایش نرخ انس جهانی طلا از عوامل اصلی رشد قیمت طلا و سکه هستند و در این بین افزایش تقاضا هم قیمتها را بالاتر می برد. (جزئیات بیشتر)
جزئیات فروش اینترنتی طلا
علیرضا شاه میرزایی معاون وزیر صمت با اشاره به اینکه طی یکی دو ماه اخیر ۱۰۰ کیلوگرم طلا در بورس ارائه شد، اظهار داشت: برای فروش اینترنتی طلا، فروشندگان باید رکن ضامن از بیمه یا بانک دریافت کنند. (جزئیات بیشتر)
تسهیل اعطای اینماد به واحدهای صنفی بدون احتیاج به پروانه کسب مجازی
با ابلاغ وزیر صمت، اعطای اینماد به واحدهای صنفی دارای پروانه کسب از اتحادیه های فیزیکی بدون احتیاج به دریافت پروانه کسب از اتحادیه کسب وکارهای مجازی عملیاتی شد.
زیان انباشته ۷۹ هزار میلیارد تومانی خودروسازان
بررسی آخرین وضعیت صورت های مالی خودروسازان در ارتباط با نیمه نخست سالجاری نشان داده است که زیان انباشته ۳ شرکت مادر خودروساز به ۷۹ هزار و ۱۱۰ میلیارد تومان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
دریافت شناسه و کد رهگیری لوازم یدکی موجود در انبارها الزامی است
اتاق اصناف ایران در اطلاعیه ای اعلام نمود: دریافت شناسه و کد رهگیری قطعات یدکی خودرو موجود در انبارها علاوه بر محصولات تولیدی جدید الزامی است.
صادرات ۲.۲ میلیارد دلاری فولاد
وحید یعقوبی معاون انجمن فولاد با اشاره به اینکه با یک فرصت سوزی بزرگ خسارت یک میلیارد دلاری به کشور وارد شد، به مهر اظهار داشت: در نیمه نخست سال صادرات ۲.۲ میلیارد دلار بود تا آخر سال به ۵ تا ۵.۵ میلیارد دلار می رسد.
آمادگی وزارت صمت برای تحویل ۱۰ هزار خودرو به جانبازان
امید قالیباف سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: آماده تحویل ۱۰ هزار خودرو با معرفی بنیاد شهید و امور ایثارگران به جانبازان هستیم.