معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی: مردم در فرایندهای سیاست گذاری، تصمیم گیری و اجرا دخیل شوند

مدیرسا: به گزارش مدیرسا، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی در نشست جشنواره پیمان اظهار داشت: مردم باید در فرآیندهای سیاست گذاری، تصمیم گیری و اجرا دخیل شوند.

به گزارش مدیرسا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، ایمان اسلامیان، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی، در نشست هم اندیشی جشنواره سراسری (ملی) ایده پردازی پیمان برای پیشرفت با همکاری مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری، اظهار داشت: گرفتن تصمیمات سخت، بدون گفت وگوی اجتماعی امکان پذیر نیست و باید مردم در فرآیندهای سیاست گذاری، تصمیم گیری و اجرا دخیل شوند.
وی اضافه کرد: گفت و گو با مردم بسیار مؤثر است و حفظ و افزایش سرمایه اجتماعی لازم است و همانگونه که مقام معظم رهبری تکلیف کردند در عمل هم با تعامل و به رسمیت شناختن مردم تأثیرگذار است و باید در جهت رفع چالش ها، در نظر گرفتن موضوعات توسعه ای و حرکت به سمت واگذاری ها عمل شود.
وی افزود: استفاده از نقطه نظرات جمع حاضر بعنوان اتاق فکر محوری جشنواره مایه افتخار است چون که نگاه ما نگاه بخشی و مختص وزارت راه و شهرسازی نیست، فراتر از این و در سطح سهیم شدن حاکمیت با مردم در تصمیم سازی، تصمیم گیری و اجرا، خیلی از مشکلات و حفره های اجتماعی به شرط درستی اجرا، حل می شود که در غیر این صورت، فرصت طلایی تبدیل به تهدید خواهد شد.
اسلامیان ضمن تقدیر و تشکر از بانیان و حاضران در جلسه خاطرنشان کرد: وزارت راه و شهرسازی بالاترین سطح تماس با مردم را داراست که در قسمت های هوایی، جاده ای، ریلی، بنادر و بخصوص مسکن، ارتباط تنگاتنگی با عامه مردم دارد.
وی تصریح کرد: مطابق با فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با کارگزاران نظام، مسکن یکی از مهم ترین مساله های کشور است که با استفاده از نتایج این جشنواره، لااقل بخشی از اضطراب های بازار مسکن تخلیه شود و اقداماتی که قابلیت اجرایی شدن را دارد، انجام دهیم.
جشنواره پیمان برای پیشرفت یک رویداد فراگیر و مستمر مردمی است که برای نخستین بار در سطح دولت اجرا می شود. این جشنواره در قسمت تخصصی کارشناسان و کارکنان وزارت راه و شهرسازی را در تمام سطوح و بخش ها و مراکز وابسته و تابعه به تکاپو وا می دارد و در جریان این حرکت و چرخه مداوم، مردم با این مجموعه وسیع همراه می شوند.

منبع: