رئیس سازمان صمت استان: لرستان به یکی از استانهای تولید کننده فروسیلیس و فرومنگنز تبدیل خواهد شد

به گزارش مدیرسا، لرستان رئیس سازمان صمت لرستان اظهار داشت: استان به یکی از استانهای تولیدکننده فروسیلیس و فرومنگنز تبدیل خواهد شد.
بهمن جعفری در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: امروز با حضور رئیس گمرک ایران، نماینده مردم بروجرد، معاون اقتصادی استانداری لرستان و مدیر عامل برق منطقه ای باختر در منطقه ویژه اقتصادی بروجرد شاهد شروع عملیات اجرایی دومین طرح فروسیلیس و فرومنگنز در منطقه ویژه اقتصادی و چهارمین طرح فروسیلیس استان بودیم.
وی خاطرنشان کرد: حجم سرمایه گذاری این پروژه در فاز اول بالغ بر هزار میلیارد تومان و در فاز دوم ۴۰۰ میلیارد تومان بوده که در مجموع هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در این پروژه سرمایه گذاری خواهد شد.
رئیس سازمان صمت لرستان تصریح کرد: با راه اندازی این پروژه زمینه اشتغال ۵۰۰ نفر فراهم خواهد شد و لرستان به یکی از استانهای تولیدکننده فروسیلیس و فرومنگنز تبدیل خواهد شد.
جعفری تصریح کرد: این محصول کاربرد فراوان در صنعت فولاد دارد و با عنایت به این که در کشور یک افق ۵۵ میلیارد تنی در نظر گرفته شده است از بازار خوبی برخوردار می باشد.
وی افزود: مواد اولیه این پروژه در استان لرستان و استانهای همجوار وجود دارد و امید می رود که این چرخه تولید و زنجیره ارزش توسعه پیدا کند و شاهد شکوفایی پروژه خوبی نظیر این پروژه در لرستان باشیم.

منبع: