تغییرات هفتگی قیمت طلا و سکه

مدیرسا: قیمت سکه و طلا در روز پنجشنبه (روز آخر معاملات) نسبت به ابتدای هفته با افزایش های جزیی مواجه گردید به گونه ای که سکه طرح جدید با نرخ ۳۳ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان پایان یافت.

به گزارش مدیرسا به نقل از مهر، بررسی بازار طلا طی هفته جاری نشان میدهد که در این هفته قیمت انس جهانی طلا با ۱۶ دلار افزایش همراه بوده است. با اینحال بااینکه انتظار میرفت بازار طلا با گرانی مضاعفی همراه شود اما به دلایلی همچون نوسانات بازار ارز، افت تقاضا و… هر قطعه سکه تمام طرح جدید در روز پنجشنبه (روز آخر معاملات) نسبت به ابتدای هفته با ۲۵۰ هزار تومان افزایش مواجه و به ۳۳ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان رسید.
همچنین هر قطعه سکه تمام طرح قدیم با ۴۰۰ هزار تومان افزایش هفتگی به ۳۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید. قیمت نیم سکه نیز با ۱۵۰ هزار تومان افزایش به ۱۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و قیمت ربع سکه با ۲۰۰ هزار تومان افزایش نسبت به ابتدای هفته به ۱۱ میلیون ۶۰۰ هزار تومان در آخر هفته رسیده است.
نرخ سکه یک گرمی بانک مرکزی نیز با ۱۰۰ هزار تومان افزایش نسبت به ابتدای هفته در روز پنجشنبه به شش میلیون تومان رسید.
همچنین قیمت هر مثقال طلای آب شده (۱۷ عیار) در روز آخر معاملات نسبت به ابتدای هفته با ۱۹۰ هزار تومان افزایش به ۱۲ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان و قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با ۴۴ هزار تومان افزایش به ۲ میلیون و ۸۴۴ هزار رسید.

منبع: