ظرفیت فرآورش گاز کشور افزایش پیدا کرد

به گزارش مدیرسا، مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران از تحقق ۱۰۰ درصدی برنامه های ابلاغی وزارت نفت به این مجموعه و افزایش روزانه ۵۰ میلیون مترمکعب به ظرفیت فرآورش گاز کشور اطلاع داد.

به گزارش مدیرسا به نقل از مهر، احمد زمانی مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران ضمن اشاره به عملکرد مدیریت هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران در سه سال فعالیت دولت سیزدهم توضیح داد: ظرفیت فرآورش گاز در پالایشگاه های کشور در این زمان روزانه ۵۰ میلیون مترمکعب اضافه گردید که به علت مدیریت و کاهش زمان تعمیرات اساسی تجهیزات و ماشین های دوّار بوده است.
وی اضافه کرد: همینطور در سال ۱۴۰۰ روزانه حدود ۳۰ میلیون مترمکعب گاز مانده بر سکو وجود داشت که این مساله با تلاش کارکنان صنعت نفت و گاز مدیریت شد و به چرخه تولید آمد که سبب شد ۵.۵ میلیارد دلار سود در سال ۱۴۰۲ به چرخه اقتصاد بازگردد.
مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران ضمن اشاره به کاهش گازهای مشعل خاطرنشان کرد: با تصمیم جهادی، مبادرت به موقع از سایت های پالایشی تا وزارت خانه و زنجیره مدیریتی مطلوب، در چارچوب برنامه ای یک ساله، نزدیک به ۸۵۰ میلیون مترمکعب گاز مشعل تا یک ماه آینده مهار می شود و به چرخه شبکه گازرسانی می رود.
زمانی اعلام نمود: برنامه های بسیار فشرده و دقیق برای مزایده های فروش گازهای مشعل هم اجرایی شد و در ۶ گروه مزایده، مزایده گرها و پیمانکاران مربوطه تعیین شدند.
وی در رابطه با اقدام های مؤثر این مجموعه در حوزه ساخت بار اول اظهار داشت: شرکت ملی گاز ایران و مجتمع گاز پارس جنوبی در تولید بار اول و ساخت داخل با تلاشی که از جانب کارشناسان و مدیران انجام شد، مقام نخست را کسب کردند، بنابراین توانستیم از تحریم ها عبور نماییم.
مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران با تاکید بر افزایش فروش گاز مایع (ال پی جی)، افزود: طبق آمار موجود، حجم ال پی جیِ در دسترس برای فروش در دو سال گذشته روند صعودی و افزایشی داشته است.
زمانی اعلام نمود: تحقق ۱۰۰ درصدی برنامه های ابلاغی وزیر نفت به شرکت ملی گاز ایران در حوزه فرآورش و تحویل گاز خشک به شبکه سراسری کشور از دیگر موارد قابل توجه در این مجموعه بوده است.

منبع: