معاون وزیر كار به مدیرسا اعلام كرد بهترین بستر کار خیر، سرمایه گذاری در آموزش های فنی و حرفه ای است

به گزارش مدیرسا، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بهترین بستر کار خیر را آموزش های فنی و حرفه ای دانست و اظهار داشت: گسترش آموزش های مهارتی به اشتغال پذیری جوانان منجر می شود بدین جهت سرمایه گذاری در بحث آموزش های فنی و حرفه ای می تواند مورد استقبال جامعه خیرین قرار گیرد.

غلامحسین حسینی نیا در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به تصویب بخشنامه اجرائی قانون استفاده از خیرین در دولت، اظهار داشت: با تصویب این بخشنامه از این پس به شکل قانونمند در خدمت خیرین خواهیم بود و از خیرین می خواهیم تا به عنوان یکی از زمینه های اصلی بحث خیر و خیرات به موضوع فنی و حرفه ای توجه نمایند چه بسا بوسیله خیرین در مناطق محروم و حاشیه شهرها و روستاها بتوانیم چتر مهارتی را در بحث آموزش فنی و حرفه ای بگسترانیم.

وی افزود: امروز بهترین بستر خیر، آموزش های فنی و حرفه ای است که به اشتغال پذیری جوانان منجر می شود. جوان شاغل از بسیاری بلایا و مفاسد اجتماعی می تواند به دور باشد و پس سرمایه گذاری در بحث آموزش های فنی و حرفه ای و مهارت دار کردن و اشغال پذیری جوانان می تواند مورد استقبال جامعه خیرین قرار گیرد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای با اشاره به استقبال از این طرح، اظهار داشت: بنا داریم مجمع خیرین را در ۳۱ استان راه اندازی نماییم. این مجمع در گام نخست در مشهد تشکیل شده و رایزنی با خیرین ادامه دارد تا در دیگر استانهای کشور نیز این مجمع راه اندازی شود و بعد از آن مجمع ملی خیرین فنی و حرفه ای را در کل کشور تشکیل خواهیم داد.

حسینی نیا در عین حال از ایجاد اولین اردوی مهارتی دانشگاهی در کشور آگاهی داد و اظهار داشت: این اردوی مهارتی برای دانشگاه تهران برگزار می گردد و شرکت کنندگان می توانند در این دوره کوتاه مدت با مهارت های عملی در محیط کار آشنا گردند.

به گفته معاون وزیر کار، یکی از اهداف سازمان آموزش فنی و حرفه ای ایجاد عدالت آموزشی و افزایش سطح مهارت در تمام اقشار خصوصاً دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی است.

وی با اشاره به وجود ۹۵۰۰ استاندارد آموزش مهارتی در کشور اظهار داشت: باتوجه به توسعه مشاغل دانش بنیان، پیش بینی می شود این استانداردها به ۱۷ هزار مورد برسد.