معاون وزیر نفت اعلام كرد؛ تکمیل سامانه رصد زنجیره سوخت در انتظار تأمین اعتبار

به گزارش مدیرسا، معاون وزیر نفت اظهار داشت: ­ حساب ویژه ای برای ایجاد سامانه رصد زنجیره سوخت­ راه اندازی شده و منتظر تزریق نقدینگی به آن هستیم تا عملیات اجرایی را آغاز نماییم.

به گزارش مدیرسا به نقل از مهر، جلیل سالاری مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، ضمن اشاره به تخصیص سه هزار میلیارد تومان اعتبار برای رصد هوشمند فرآیندها به این شرکت اظهار داشت: نقاطی که باید رصد هوشمند در آنها صورت گیرد را به اداره کل نظارت بر صادرات و مبادلات مواد نفتی اعلام کردیم.
وی اضافه کرد: ۷۶ نقطه را شناسایی کردیم و مصوبه در ارتباط با برگزاری مناقصه آن در هیئت مدیره شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی صادر شد و فرایند انتخاب پیمانکار از راه مناقصه درحال برگزاری است.
این مقام مسئول همینطور اظهار داشت: اقدام دیگر در ارتباط با تأمین تجهیزات با عنایت به توان داخلی است که در بعضی موارد، ظرفیتهای داخلی در حدی نیست که بتوانیم تأمین نماییم.
وی اظهار داشت: اعتبار را میان بخش های مختلف که باید کار را انجام دهند، توزیع کردیم، اما مطابق قانون باید حساب ویژه ای در اینباره ایجاد شود که حساب تشکیل شده و منتظر تزریق نقدینگی به آن هستیم تا بتوانیم عملیات اجرایی را آغاز نماییم.

منبع: