با حضور وزیر صمت؛ افتتاح پالایشگاه نفت پایا در بندرعباس

به گزارش مدیرسا، وزیر صنعت، معدن و تجارت پالایشگاه نفت پایا را که یکی از اصلی ترین محصولات آن تولید روغن های پایه صنعتی است، افتتاح نمود و اظهار داشت: روغن یکی از کالاهای راهبردی در صنعت است.

به گزارش مدیرسا به نقل از مهر، بامداد سه شنبه با حضور عباس علی آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت پالایشگاه نفت پایا به بهره برداری رسید.
این پالایشگاه ظرفیت فرآوری ۲۵۰۰ بشکه ماده اولیه را در روز دارد که در زمینی به مساحت ۳.۸ هکتار با سرمایه گذاری ۴۰ میلیون دلار راه اندازی شده است و برای ۲۰۰ نفر اشتغال بوجود آورده است.
روغن پایه، اسلک وکس و انواع روغن های صنعتی از تولیدات این مجموعه است.
این پالایشگاه تماماً ایرانی است و خیلی از تجهیزات و فناوری های آن به دست متخصصان ایرانی ساخته شده است.
وزیر صمت در حاشیه این آئین در جمع خبرنگاران افتتاح این مجموعه صنعتی را پایه ای برای توسعه صنعت در استان هرمزگان دانست و اظهار داشت: روغن یکی از کالاهای راهبردی در صنعت است و به نظرم هیچ صنعتی را نمی توانید پیدا کنید که از روغن ها استفاده ای نداشته باشد.
وی اضافه کرد: جذابیت پروژه پالایشگاه نفت پایا، اهتمام و اشتراک مساعی بخش خصوصی و دولت می باشد که سبب شده است یک کار دانش بنیان در استان هرمزگان شکل بگیرد.
وزیر صمت اظهار داشت: من واحد روغن سازی را پایه اول برای تحولات آتی در استان می دانم که از محل اشتراک توانایی های داخلی بوجود آمده است و بدون تردید برای توسعه این مجموعه برنامه هایی پیشبینی خواهد شد.

منبع: