سازمان هواشناسی اعلام كرد؛ تداوم بارش در اکثر مناطق نیمه شمالی

به گزارش مدیرسا، سازمان هواشناسی از تداوم بارش باران و وزش باد در اکثر مناطق نیمه شمالی کشور اطلاع داد و اعلام نمود با ورود سامانه بارشی از شمال غرب، بارش باران فردا شنبه ۵ خرداد در شمال غرب کشور شدت می گیرد.

به گزارش مدیرسا به نقل از مهر، بنا بر اعلام سازمان هواشناسی کشور، امروز جمعه چهارم خرداد در بعضی مناطق مرکز، شرق و شمال شرق کشور، ابرناکی، گاهی رگبار پراکنده و وزش باد شدید رخ می دهد و به تدریج با ورود سامانه بارشی به شمال غرب کشور در استانهای واقع در شمال غرب، مناطقی از استانهای کرمانشاه، همدان و مرکزی، دامنه های جنوبی البرز واقع در قزوین، البرز و تهران، ابرناکی، رگبار و رعد و برق و وزش باد پیشبینی می شود. همینطور در سواحل دریای خزر ابرناکی، وزش باد شمالی و بارش باران گاهی رعد و برق انتظار می رود.
فردا شنبه در شمال غرب، دامنه های جنوبی البرز، سواحل دریای خزر و برخی نقاط واقع در غرب و مرکز کشور ابرناکی و رگبار و رعد و برق پیشبینی می شود. در شمال آذربایجان غربی و برخی مناطق آذربایجان شرقی بارش شدت خواهد داشت.
یکشنبه گستره بارش در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، سواحل شمالی، دامنه های جنوبی البرز، شمال استانهای همدان، مرکزی، قم و اصفهان خواهد بود و این سامانه به تدریج از شمال شرق کشور خارج می شود.
دوشنبه در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، شرق سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی افزایش ابر و رگبار پراکنده و وزش باد رخ می دهد.
سه شنبه در غالب مناطق کشور جوی آرام و پایدار مستقر می شود و تنها پس از ظهر با گذر امواج کم دامنه تراز میانی جو در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل، رگبار پراکنده و وزش باد انتظار می رود.
طی دو روز آینده شرق خلیج فارس، تنگه هرمز، دریای عمان و دریای خزر مواج هستند و از روز شنبه تا چهارشنبه در مناطقی از شمال شرق و شرق کشور وزش باد شدید گاهی گردوخاک پیشبینی می شود.
سازمان هواشناسی همینطور وضعیت جوی امروز پایتخت را صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد و در بعضی ساعت ها افزایش باد همراه با رگبار و رعد و برق پیش بینی نمود.
بیشینه دمای تهران امروز ۲۶ و کمینه دما ۱۶ درجه خواهد بود.