قادری: تابحال یک ریال از منابع اشتغالزایی به کارآفرینان داده نشده است

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وضعیت تخصیص منابع اشتغالزایی به بخش های ایجاد اشتغال و کارآفرینان اظهار داشت: حالا ۹ ماه از سال قبل و یک ریال هم به کارآفرینان داده نشده است.
به گزارش مدیرسا به نقل از ایسنا، جعفر قادری در جلسه علنی امروز (سه شنبه) و در جریان بررسی گزارش کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در مورد روش اجرای بند(الف) تبصره (۱۸) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور اظهار داشت: در واقع بر سر قبری گریه می نماییم که آنچنان مرده ای در آن وجود ندارد، چون که این ۳۲ هزار میلیارد تومان، آنچنان رقمی نیست و باید افزایش پیدا کند. حتی دولت در این سال ها به این عدد بعنوان منبعی برای تأمین کسری های خود نگاه می کرده است.
نماینده مردم شیراز افزود: متاسفانه در توزیع منابع میان استان ها به جمعیت و درآمد سرانه توجه نشده و صرفاً به نرخ بیکاری نگاه کرده اند. شاید بهتر باشد منابع به صورت قانون دائمی باشد تا هر سال در بودجه سالیانه احتیاج به تعیین تکلیف آن نباشد. حالا ۹ ماه گذشته است و یک ریال هم از این منابع به کارآفرینان نرسیده است.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شاید بهتر باشد که صندوق توسعه استانی و صندوق توسعه ملی متولی شوند و در چارچوب قانون دائمی این منابع اختصاص یابد. البته نرخ منابع هم پایین می باشد، بنابراین امکان دارد نیاز باشد این منابع بعنوان اهرمی باشد که در کنار سایر منابع در اختیار صندوق توسعه و سیستم بانکی قرار دارد تا هم نرخ آن تعدیل شود و هم افراد بیشتری پوشش داده شوند چون که اگر قرار باشد بر طبق این نرخ توزیع صورت گیرد، تقاضا زیاد خواهد بود.
قادری در ادامه اظهار نمود: این مبلغ نسبت به مجموع تسهیلات و اعتبارات سیستم بانکی عدد قابل توجهی نمی باشد. این مبلغ پاسخ گوی حتی بخشی از پروژه های نیمه تمام بخش خصوصی هم نیست. پس معتقدم این منابع باید به بخش های پیشران داده شود تا رشد اقتصادی بیشتری را به دنبال داشته باشد.