یك عضو كمیسیون عمران مجلس تاكید كرد توسعه خطوط ریلی یکی از بهترین گزینه ها برای بی اثر کردن تحریم ها است

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: توسعه خطوط ریلی یکی از بهترین گزینه ها برای بی اثر کردن تحریم ها و افزایش قدرت چانه زنی در سطح بین المللی است.
به گزارش مدیرسا به نقل از ایسنا، آرا شاوردیان، نماینده مسیحیان ارمنی تهران و شمال ایران در مجلس شورای اسلامی در صفحه شخصی خود در توئیتر، نوشت:
«پس از طریق اندازی قطار اکو، حالا پیگیری دولت درمورد راه آهن شلمچه بصره حاکی از عزم جدی جهت استفاده از ظرفیت های ترانزیتی است.
توسعه خطوط ریلی یکی از بهترین گزینه ها برای بی اثر کردن تحریم ها، وابستگی منافع سایر کشورها به ایران و افزایش قدرت چانه زنی در سطح بین المللی است.»
به گزارش مدیرسا به نقل از ایسنا، چندی قبل بعد از ۱۲ سال، قطار باری اکو در کریدور ریلی اسلام آباد – تهران – استانبول، به راه افتاده است. با عنایت به ظرفیت های موجود و پتانسیل قابل توجه بار جهت حمل از پاکستان به سمت ترکیه و اروپا و بالعکس، راه آهن های سه کشور ترکیه، ایران و پاکستان، تلاش ویژه ای جهت راه اندازی قطارهای برنامه ای، منظم و دو سر بار در راه این کریدور به کار بستند که کوتاه ترین مسیر مواصلاتی میان پاکستان و جنوب آسیا به سمت ترکیه و اروپا به حساب می آید. قطار اکو در گسترش صادرات و مبادلات تجاری میان کشورهای عضو این کریدور، نقشی پر رنگی ایفا می کند.