رییس اتحادیه املاك: شایعات دیگر بر بازار مسکن اثر ندارد

به گزارش مدیرسا رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اعلان اینکه در وضعیت اپیدمی کرونا و انجام مذاکرات وین، شایعات قبل و پس از عید تاثیر خودرا بر بازار مسکن از دست داده است اظهار داشت: افزایش قیمت مسکن به صفر رسیده و انتظار بازار باثباتی را در سال آینده داریم.
مصطفی قلی خسروی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: در سالهای قبل بطور معمول با شایعات قبل ازعید و پس از عید، پیش از انتخابات و پس از انتخابات، بازار مسکن تحت تاثیر قرار می گرفت و عموما قیمت ها افزایش پیدا می کرد. اما هم اکنون که حدود دو سال است با اپیدمی ویروس کرونا روبه رو شده ایم، شایعات تاثیر چندانی بر بازار ندارد.
وی ادامه داد: گزارش هایی که ما از کف بازار می گیریم نشان دهنده ثبات بازار مسکن می باشد و اگر مراکز آماری اجازه دهند بازار مقداری خودش را پیدا می کند و به یک ثبات نسبی قیمت می رسد.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اعلان اینکه بازار مسکن گرفتار رکود شده است اظهار داشت: عمده متقاضیان بالقوه مسکن منتظر نتایج مذاکرات هسته ای هستند که بحمدالله تا الان پیشرفت های خوبی حاصل شده و امیدوار هستم سریعتر موفقیت کلی اعلام گردد. اگر این اتفاق رخ دهد مسلم بدانید مقداری در قیمت خانه موثر خواهد بود و انتظار کاهش داریم.
خسروی درباره اثرات طرح اهدای زمین رایگان به خانوارهای سه دارای سه فرزند اشاره کرد: طرح هایی مثل نهضت ملی مسکن، اجاره داری حرفه ای، زمین رایگان و غیره در صورتی منجر به ایجاد اثر در بازار مسکن می شود که مردم نتایج آنرا بصورت ملموس ببینند. توفیق دولت در این بخش ها اساسا اثرات خوبی در بازار خواهد داشت.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک درباره پیش بینی بازار مسکن در سال ۱۴۰۱ اظهار داشت: فعلا بازار بر مدار انتظارات کاهشی قرار گرفته و نگاه متعاملین این است که بازار آبستن حوادث خواهد بود. افزایش قیمت مسکن به صفر رسیده و در این شرایط افزایش معاملات و قیمت دور از ذهن است. انتظار بازاری با ثبات در سال آینده را داریم.

منبع: